Porady

porady na temat majsterkowania, naprawiania i przerabiania

Prezent na Dzień Matki samodzielnie zrobiony

5
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5 (2 oceny)

ramka samodzielnie zdobionaDzień Matki zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pojawia się pytanie co będzie najlepszym prezentem. Tego dnia chcemy obdarować nasze Mamy czymś wyjątkowym, gdzie to pomysłowość, a nie cena jest najważniejszym czynnikiem. Chcesz w tym roku przełamać rutynę? Świetnym pomysłem będą ręcznie robione upominki. W takim przedsięwzięciu na pewno pomogą narzędzia Dremel.

Jak wyregulować okno plastikowe (PCV)

4.10145
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 4.1 (69 ocen)

regulacja okna pcvKiedy zaczyna robić się chłodniej, wiele osób jest zainteresowana tematem jak wyregulować okno plastikowe. Głównym powodem regulacji okien jest potrzeba zlikwidowania nieszczelności przez które wieje zimne powietrze.

 

Jak naprawić zawiasy wyrwane z szafy

4.416665
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 4.4 (12 ocen)

W meblach z płyty wiórowej częstą usterką są wyrywające się zawiasy. Przy częstym otwieraniu i zamykaniu drzwi wkręty które przytrzymują zawiasy lubią się poluzować lub całkowicie wyrwać. Na naprawę tej usterki jest kilka sposobów mniej lub bardziej skomplikowanych i pracochłonnych.
W tym wpisie postaram się wytłumaczyć kilka sposobów, a w filmie nakręconym przezemnie pokazuje ten sposób, który uważam za najtrwalszy.

Jak samodzielnie zrobić moskitierę

2
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 2 (7 ocen)

Sezon letni, ciepełko, chciałoby się spać  przy otwartych oknach. Jest tylko jeden problem - owady. Dobrym zabezpieczeniem przed wpadającymi komarami, muchami, ćmami i wszelkim latającym robactwem jest moskitiera okienna.

Mocowanie lampy na ścianie pokrytej styropianem

3.80645
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 3.8 (31 ocen)

Po ociepleniu domu często stajemy przed problemem jak na ścianie pokrytej styropianem zamocować lampę lub numer domu.
Wiele osób kombinuje z długimi dyblami, z przewiercaniem się przez styropian do muru. Jest jednak kołek dzięki któremu zamocowanie nawet kilkukilogramowych lamp nie wymaga już tak dużej gimnastyki.

Wiercenie w cegle

3.666665
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 3.7 (12 ocen)

Ściana ścianie nie równa, dlatego nie w każdej ścianie wierci się tak samo. Tym razem przedstawiam podstawowe zasady przy wierceniu w ścianie z cegieł.

Jak wiercić w glazurze?

3.666665
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 3.7 (3 oceny)

wiercenieCzęsto mamy problem, że trzeba wywiercić otwór w ścianie na której jest glazurka.

W tym wpisie znajdziesz kika prostych i przydatnych sposobów. Jak wiercić w płytkach ceramicznych takich jak glazura, terakota żeby ich nie zniszczyć, a osiagnąć porządany efekt.

Ostrzenie noży

5
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5 (1 ocena)

Z grubsza, używajmy ostrzałek z drobnym ziarnem, prętów ceramicznych, diamentowych, może być oszlifowana krawędź szyby (musi być matowa). W przypadku kostek ściernych, najłatwiej dostępnych w hipermarketach w zakresie ceny do 5 zeta, moczmy je w wodzie i szlifujmy skrapiając je wodą. Nie na sucho!

Jak wbijać małe gwoździki

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 4.5 (4 oceny)

 

Jak wbijać małe gwoździki ? Co za filozofia ? Biorę, wale i już.

Ale jak przy okazji nie uszkodzić sobie paluszków ?

wbijanie małych<br />
gwoździ

Zazwyczaj tak wbijamy gwoździki

Subskrybuje zawartość