Prezent na Dzień Matki samodzielnie zrobiony

Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5 (2 oceny)

ramka samodzielnie zdobionaDzień Matki zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pojawia się pytanie co będzie najlepszym prezentem. Tego dnia chcemy obdarować nasze Mamy czymś wyjątkowym, gdzie to pomysłowość, a nie cena jest najważniejszym czynnikiem. Chcesz w tym roku przełamać rutynę? Świetnym pomysłem będą ręcznie robione upominki. W takim przedsięwzięciu na pewno pomogą narzędzia Dremel.

Wszyscy pamiętamy, jak w dzieciństwie samodzielnie wykonywaliśmy laurki. Mimo, że proste, były najwspanialszym wyrazem miłości, a niektóre z Mam po wielu latach do dzisiaj trzymają w szufladach takie malunki.

 

Kiedy czasy dzieciństwa mamy już za sobą, laurki nie będą najbardziej trafnym prezentem. Wciąż jednak mamy alternatywę dla sztampowych bombonierek czy kwiatów – ręcznie robione prezenty zawsze będą dobrym pomysłem. Dzięki narzędziom marki Dremel każdy ma szansę błysnąć oryginalnym podarunkiem.

 

Oto propozycje prezentów, które można stworzyć w ciągu maksymalnie 30 minut, w niebywale łatwy sposób oczywiście używając narzędzi Dremel:

 

1. Ramka na zdjęcia  

Fotografie to wspaniały sposób na zachowanie wspomnień, a w połączeniu z samodzielnie wykonaną ramką stają się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Przygotuj ramkę na zdjęcia o gładkiej powierzchni (może być drewniana, skórzana lub materiałowa) i wybierz odpowiednie ozdoby (kwiatki, guziki, koraliki itp.).

Rozpocznij pracę, używając pistoletu Dremel Glue Gun z bezbarwnym klejem i przyklej wybrane ozdoby w każdym rogu ramki.

Wyznacz środek każdego boku i przyklej w tymi miejscu po jednej ozdobie z każdej strony, a następnie wypełnij ozdobami luki.

Teraz pozostał Ci tylko wybór zdjęcia i prezent gotowy.

 

2. Doniczka

 Kolejną propozycją jest kwiatek w udekorowanej przez Ciebie doniczce. Możesz ją pomalować na ulubiony kolor swojej Mamy, a za pomocą narzędzia Dremel 300 Series wygrawerować na niej śliczne wzory.

 

Przygotuj doniczkę z terakoty, kolorową farbę, ołówek oraz mały pędzel.

Pomaluj ją farbą, w razie potrzeby stosując dwie warstwy i odstaw do całkowitego wyschnięcia. 

Następnie narysuj na doniczce dowolny wzór, postaraj się, aby linie były cienkie (w razie potrzeby błędy wymaż gumką).

Odwzoruj linie narysowane ołówkiem używając narzędzia Dremel 300 Series ze ściernicą diamentową marki Dremel. Miękkim, suchym pędzlem zetrzyj pył.

Teraz wystarczy tylko przesadzić do niej kwiatka i podarować Mamie.

 

 

3. Grawerowana świeczka

 Wielu Mamom z pewnością przypadnie do gustu ręcznie zdobiona świeczka, np. z imienną dedykacją na ściance.

 Do przygotowania będzie potrzebna świeca, kartka papieru, ołówek oraz pędzel.

Na kartce narysuj wzór lub dedykację, dobrym wyjściem będzie użycie szablonu.

Następnie przyklej ją do świecy, a narzędziem Dremel Engraver z bitem do grawerowania nakreśl powoli narysowane wcześniej wzory.

Rób to płynnie i powoli, aby linie miały równą głębokość. Na koniec miękkim pędzlem usuń nadmiar wosku.

Dla polepszenia efektu świecę można jeszcze przyozdobić wstążką.

 

 

 

 To jedynie kilka pomysłów na prezenty, jednak liczba zastosowań narzędzi Dremel jest praktycznie nieograniczona. Więcej można znaleźć w Książce Inspiracji Dremel na stronie www.dremeleurope.com